فروم بچه های تولز

دوست عزیز مباحث IPدهی و این چیزا همه مرتبط با کلیات شبکه و به خصوص دوره +Network میشه، پس برای درک بهتر IP و Subnet و موارد دیگه پیشنهاد میدم حتما به مباحث تئوری توی دوره +Network رو ببینید، که اتفاقا دورش هم تو همین وبسایت موجوده. اما اگر بخام یه ذره این مبحث رو کالبدشکافی بکنم، میشه موارد زیر رو به صحبت های ققنوس 313

در کلاس C اگر IP مجاز یا بعبارتی خصوصی از 192.168 شروع می شود پس چرا می شود محدوده ی دیگری را نیز به کارت شبکه اضافه کنیم؟

دوست عزیز مباحث IPدهی و این چیزا همه مرتبط با کلیات شبکه و به خصوص دوره +Network میشه، پس برای درک بهتر IP و Subnet و موارد دیگه پیشنهاد میدم حتما به مباحث تئوری توی دوره +Network رو ببینید، که اتفاقا دورش هم تو همین وبسایت موجوده. اما اگر بخام یه ذره این مبحث رو کالبدشکافی بکنم، میشه موارد زیر رو به صحبت های ققنوس 313 اضاف کرد:

1. به طور استاندارد توی شبکه و اینترنت IPها به پنج دسته یا پنج کلاس (A,B,C,D,E) دسته بندی میشن، و بسته به نیاز و نوع شبکه شما باید از یکی از این کلاس های IP استفاده کنین. معمولا کلاس A توی شبکه های خیلی بزرگ مثل اینترنت استفاده میشه و دارای محدوده خاص خودش هست. توی شبکه های متوسط، مثل شبکه های شهری ما میایم و از کلاس B برای IPدهی استفاده میکنیم. و در نهایت توی کلاس C هست که ما میایم و برای شبکه های محلی ازش بهره می بریم.

2. شما میتونین روی کامپیوترتون هر کدوم از Classهای IP رو که گفتم استفاده کنین، و هیچ محدودیتی هم نخواهید داشت، منتها چیزی رو که باید در نظر گرفت بحث استانداردسازی IPهایی هست که میخاین ازش بهره ببرین. به این صورت که مثلا اگر به کامپیوتر یا سرورتون یه IP توی کلاس A بدین، سرورتون فرض میکنه که توی یه شبکه جهانی قرار داره و به هر برخی از تنظیمات شبکه ای خودکار رو بر این اساس روی خودش سِت خواهد کرد، یا یه مثال دیگه بخام براتون بزنم: اگر بیاین و روتر شبکتون رو یه IP توی محدوده کلاس A بهش IP بدین روتر یه جورایی میره زیر لود و پردازش بیشتر، با فرض بر اینکه توی یه شبکه بزرک قرار داره و باید ترافیک های خاص و بیشتری رو مانیتور کنه.

امیدوارم تا همین حد که توضیحات دادم کافی بوده باشه، اما بازم سوالی بود در خدمتم!

این پست توسط هیچ کس به عنوان جواب انتخاب شده است


No Legacy Is So Rich As Honesty (William Shekespears) <==> هیچ میراثی بالاتر از راستی نیست (ویلیام شکسپیر)

ITPRO باشید و فرهنگ ITPRO را به دیگران نیز معرفی کنید

+ نوشته شده در  يکشنبه 26 شهريور 1396ساعت 23:57  توسط محمد رضا جوادیان 

 
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123