فروم بچه های تولز

راهنمای کامل انتخاب رشته کارشناسی ارشد کارشناسی ارشد، برای داوطلبان ، مقطعی پس از دانش آموختگی از مقطع کارشناسی است. اما برای بعضی ها، سال ها پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، برای این مقطع در رشته و گرایش مورد نظر، ثبت نام می کنند. اگر قصد شرکت در آزمون کارشناسی ازشد دانشگاه های کشور را دارید، باید به این موضوع توجه کن

راهنمای کامل انتخاب رشته کارشناسی ارشد

راهنمای کامل انتخاب رشته کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد، برای داوطلبان ، مقطعی پس از دانش آموختگی از مقطع کارشناسی است. اما برای بعضی ها، سال ها پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، برای این مقطع در رشته و گرایش مورد نظر، ثبت نام می کنند. اگر قصد شرکت در آزمون کارشناسی ازشد دانشگاه های کشور را دارید، باید به این موضوع توجه کنید که شمار متقاضیان معمولا هر سال افزایش می یابد و رقابت برای ورود به رشته های ارشد دانشگاه پر طرفدار و معروف همچنان فشرده است و داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه های معروف دارند، باید تسلط خوبی بر مطالب درسی داشته و مهارت تست زنی خود را همچون مقطع کارشناسی، افزایش دهند.پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و کسب رتبه قبولی در آزمون، داوطلبان در موقعیت حساس تری نسبت به مرحله آزمون، یعنی در مرحله انتخاب رشته قرار می گیرند. بعد از حدود دوماه کارنامه نتایج اولیه آزمون خود را دریافت می کنند.تحلیل صحیح در نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری و نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد این آزمون برای انتخاب رشته و گزنش بعدی مهم وسرنوشت ساز است.در ادامه مطلب اطلاعات کامل در زمینه نحوه و نکات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسریتوضیح خواهیم داد.

تعیین اولویت انتخاب رشته کارشناسی ارشد

در مقطع کارشناسی ارشد دوره های مورد پذیرش برای دانشجویان عبارتند از : دوره های روزانه ، شبانه ، پیام نور ، پردیس خودگردان ، غیر انتفاعی و مجازی که در ذیل به آنها اشاره می شود. اولین و مهمترین کار برای شروع مراحل انتخاب رشته، دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد است. هر رتبه ای که به دست آورده اید، بهتر است به ترتیب مقابل عمل کنید: ابتدا کد رشته های روزانه ، شبانه ، پیام نور ، غیر انتفاعی و در نهایت کد رشته های مجازی را انتخاب کنید.حال پس از کسب آگاهی از ضوابط موجود در انتخاب رشته کارشناسی ارشد نوبت به نحوه تکمیل انتخاب ها می رسد فرآیندی که می تواند بیش از هر موضوع دیگری حائز اهمیت باشد. پر کردن انتخاب های صدگانه انتخاب رشته کنکور ارشد است، برای آنکه یک انتخاب رشته کم ریسک داشته باشید باید از آمار قبولی سال های گذشته اطلاع حاصل کنید و ببینید که داوطلبان در سال گذشته با حدود رتبه شما در چه گرایش ها و دانشگاه هایی قبول شده اند و با این اساس یک شمای کلی از انتخاب رشته دست شما خواهد آمد. برای مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد وشرایط کارشناسی ارشد بدون آزمونبر روی لینک زیر کلیک نمایید.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد

یک مزیت عالی ادغام آزمون برای داوطلبان این می باشد که انتخاب رشته بعد از مرحله اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد سراسری 97 و اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 بوده و داوطلبان می توانند با آگاهی کامل از نتیجه ای که کسب کرده اند اقدام به انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 کنند. با توجه به اين که گزينش نهايی داوطلبان ، براساس نمره کتبی و معدل مؤثر آن ها خواهد بود لذا تقدم و تأخر انتخاب ها هيچ تأثيری در پذيرش يا عدم پذيرش آن ها نخواهد داشت، يعني 80% نمره کتبی به اضافه معدل تراز شده در نظر گرفته می شود. معدل تراز شده به اين صورت است که براساس يک فرمول معدل تمامی دانشگاه ها را طبق يک عدد مشخصی استاندارد می کنند و بيست درصد آن معدل به اضافه 80% نمره کتبی ، يک نمره نهايی برای هر داوطلب استخراج می شود و برمبنای آن ، گزينش صورت می گيرد.در انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد، از شما انتظار می رود که اطلاعات خیلی خوبی ار رشته و گرایش های انتخابی مد نظر داشته باشید. مثلا تفاوت بین مهندسی انرژی یا مهندسی ساخت و تولید را به خوبی درک کرده باشید.

داوطلبان در کارشناسی ارشد چگونه باید انتخاب رشته کنند؟

دوره کارشناسی ارشد بر خلاف دوره کارشناسی که داوطلبان شناختی کامل از رشته های دانشگاهی ندارند، متفاوت است و معمولا دانشجوی این دوره، گرایش تحصیلی خود را برای ادامه تحصیل انتخاب می کند و یا از رشته هایی که به طور غی رمستقیم به رشته کارشناسی وی در ارتباط بود استفاده می نماید. برای آنکه یک انتخاب رشته کم ریسک داشته باشید باید از آمار قبولی سال های گذشته اطلاع حاصل کنید و ببینید که داوطلبان در سال گذشته با حدود رتبه شما در چه گرایش ها و دانشگاه هایی قبول شده اند و با این اساس یک شمای کلی از انتخاب رشته دست شما خواهد آمد. یکی از رایج ترین سوالات داوطلبان در زمینه شهریه کارشناسی ارشد می باشد که برای اطلاع در این زمینه می توانید بر روی لینک شهریه کارشناسی ارشد آزاد 98 – 97کلیک نمایید.بسیاری از داوطلبان هستند که رتبه های بسیار خوبی را کسب کرده اند اما هنگام انتخاب رشته دچار اشتباهات بسیاری می شوند و این اشتباه باعث می شود داوطلبان زیادی انتخاب رشته درستی انجام نداده باشند و شانس های خود را ناخواسته به خاطر عدم اطلاعات از دست داده باشند و شانس داوطلبان دیگر در صورت اشتباهات شما بیشتر می شود.

آنچه که در خصوص انتخاب رشته کارشناسی ارشد باید بدانید

داوطلبین آزمون کارشناسی ارشد که نسبت به انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 و انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 97 مجاز بوده اند باید توجه نمایند برای یک انتخاب رشته موفق که جای هیچ گونه حسرت و اشتباهی در آن باقی نماند بایستی به یک سری نکات مهم و ارزشمند پیرامون انتخاب رشته کارشناسی ارشد توجه نمایند و چنانچه به این نکات اشراف ندارند می توانند با استفاده از تجربیات مشاوران ما یک انتخاب رشته صحیح و کامل داشته باشند که پیشنهاد می کنیم برای راهنمایی خود در مرحله انتخاب رشته و شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد که یک مرحله حساس می باشد با ما در تماس باشید.گام اول برای کسب نتیجه مطلوب در مرحله انتخاب رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه و موسسات آموزش عالی کشور ، می بایست اول دفترچه انتخاب رشته را به دقت مطالعه کنید.گام بعدی در انتخاب رشته کارشناسی ارشد، نحوه انتخاب رشته ها و اولویت بندی آن ها است. در واقع شما باید چینش حرفه ای انجام دهید. چون شما امکان انتخاب 100 رشته محل را دارید، انتخاب های خود را باید به صورت خوش بینانه، بدبینیانه و واقع بینانه تنظیم کنید. در صورت هر گونه سوال در زمینه ویرایش اطلاعات و انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.
+ نوشته شده در  يکشنبه 26 فروردين 1397ساعت 17:19  توسط محمد رضا جوادیان